Atlétika - Kádasi Zalán bronzérmes
2015-02-23 23:06:03
A hazai téli atlétikai szezon csúcspontjaként a Syma csarnokban rendezték meg a Fedett pályás Országos bajnokságot. Két nap alatt összesen 28 bajnoki versenyszámban hirdettek végeredményt egy héttel a prágai EB nevezési határideje előtt. A legtöbb első helyet, szám szerint ötöt a GEAC atlétái szerezték, négy-négy aranyéremmel a Buda-Cash Békéscsaba és az NYSC szakosztálya végzett. Összesen 14 klub versenyzői nyertek bajnoki címet. Az Egri Sportiskola SE négy versenyzőt indított. Legjobban Kádasi Zalán szerepelt, aki a 60 méteres síkfutásban a 3. helyen végzett. Ugyanebben a számban a B-döntőt Vakarcs Gergő nyerte 7.00-másodperces ás idővel és ez a 8. helyet jelenti. Női távolugrásban Berecz Bernadett ötödik lett 5.96 méteres ugrással. A férfiaknál Páhy Zsolt 6.53-as ugrása a 10. helyre volt elegendő.

Fedett pályás Országos bajnokság

Férfiak, 60 m sík:

1. Sipos János (Szolnok) 6,72, 2. Szabó Dániel (ARAK) 6,87, 3. Kádasi Zalán (Egri Sportiskola SE) 6,93.
B-döntő: 1. Vakarcs Gergő (Egri Sportiskola SE) 7.00
Távolugrás: 10. Páhy Zsolt (Egri Sportiskola SE) 6.53.

Női távolugrás: 1. Schmelcz Fanni (Kecskemét) 6.08, 2. Krizsán Xénia (BHSE) 6.00, 3. Bajnok Eszter (Favorit AC) 5.96, 4. Krucsai Zsanett (Hódiák) 5.96, 5. Berecz Bernadett (Egri Sportiskola SE) 5.96.