Tájfutás - Éjszakai országos bajnokság ETC-s rendezésben
2014-10-28 20:44:38
A tájfutók ez évi éjszakai országos bajnokságát rendezte október 23-án Répáshuta szomszédságában Rejteken, az Egri Testedző Club. A versenyen több mint 300 versenyző állt rajthoz. A rendezvény színvonalát emelte, hogy még Németországból és Lengyelországból is érkeztek tájfutók. Több kategóriában is szoros verseny alakult ki a bajnoki címekért. Az egyik ilyen volt a felnőtt férfiak versenye, ahol Bakó Áron (Tabáni Spartacus) 48 másodperccel lett éjszakai országos bajnok válogatott társa, a volt egri tájfutó Kovács Ádám (Szegedi Vasutas SE) előtt. A felnőtt nők mezőnyében szintén válogatott versenyző győzedelmeskedett Novai Éva (Szegedi Vasutas SE) személyében, aki mindösszesen 25 másodperccel előzte meg Zsigmond Szávát (Diósgyőri TC).

Heves megyei sikerek is születtek a jó hangulatú versenyen. Simon Ágnes (ETC) a női 35-ös kategóriában lett országos bajnok, míg Honfi Gábor (Egri Spartacus SE) a férfi 55-ben szerzett értékes harmadik helyezést. Radics Annának a női 45-ös mezőnyben sikerült befutnia a jónak számító hetedik helyen.