Vakbélműtét

Cseh László hétfőn nagy fájdalmaktól szenvedett, kórházba került, azonnal megműtötték, és szerdán hazaengedték. Cseh az országos bajnokságról váratlanul távozott, de most nem akarja feladni céljait.

Vízilabda - Nem volt gond a holland macik ellen sem
2006-10-06 20:24:51
24-9-re nyert az Euroliga előselejtezőjének harmadik körében a holland EZ&PC Polar Bears ellen a Brendon-Fenstherm-ZF-Eger férfi vízilabda csapata péntek este. Az egri kedvencek Gerendás György irányításával egyre inkább játékba lendülnek Portóban, bár az első játékrész nem teljesen erről tanúskodott: 5-3-ra tudtunk "csak" elhúzni 8 perc alatt. A második negyed még szorosabbra sikerült, védekezési figyelmetlenségünket kihasználva a hollandok kihúzták a félidőre 10-7-es egri vezetéssel. Eredményességben eddig Matajsz Márk vitte a prímet, a center a 16 perces időszak végére háromszor verte be a lasztit riválisunk kapujába. Aztán jött a henger, ellenfelünk teljesen elfáradt, s jól láthatóvá vált, hogy a mieink sokkal felkészültebbek, mint a kihívó gárda. 7-0-ra nyertük a harmadik periódust, majd 7-2-re a záró játékrészt. Gólok tekintetében Kiss Csaba kitett magáért, Matajsszal együtt 4 találat fűződik a nevéhez.
A Brendon Fenstherm ZF Eger ismét bizonyított a luzitán tornán, ám most jön még a java: szombat este jön a csoport csúcsmeccse az Eger-Moszkva rangadó, vasárnap viszont a gólarányjavítás szempontjából nem mellékes az egyébként egyértelműen egri sikerrel kecsegtető Horgen elleni derbi.

A találkozó rövid summázata:
EZ&PC Polar Bears - Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 9-24. (3-5, 4-5, 0-7, 2-7)
Egri gólszerzők: Kiss Cs., Matajsz 4-4, Császár, Hegedüs 3-3, Decker, Kis G., Märcz 2-2, Bálint, Baco, Nyéki, Mackeben 1-1. (ZE-RO PRESS) Kép: Révész Ferenc