Első kalapban a magyarok

Elkészült a párizsi olimpia női kézilabda tornájának sorsolási kalapok beosztása. A sorsolást kedden 17.30-kor tartják Páriszban. A mieink az első kalapba kerültek, így biztosan elkerülik Norvégiát.
Bővebben itt..

Kézilabda - Összezuhantunk a végére
2007-04-22 23:02:02
Súlyos 14 gólos vereséget szenvedett az Eszterházy Károly Főiskola női kézilabda csapata az NB II-es bajnokság észak-keleti csoportjának vasárnap délutáni mérkőzésén. Az egri lányok 38-24 arányban kaptak ki Nyíregyházán, a helyi Kölcsey DSE vendégeként. Az első félidőben mutatott játék alapján nem erre számítottunk. Történt ugyanis, hogy Hegedűs Tibor edző tartalékosan felálló alakulata 30 percig teljesen egyenrangú partnere volt, a középmezőny egyik meghatározó csapatának. Fordulás után lerohantak bennünket a szabolcsiak, akiknek soraiban két NB I/B-s kölcsönjátékos is szerepelt. A házigazdák ezen fegyverére nem volt ellenszerük az egrieknek, így nem tudták elkerülni a nagy zakót.

Nagyon nem reménykedhettünk a csodában, hiszen tudtuk, hogy a Nyíregyháza nagyon kellemetlen ellenfél, különösen hazai környezetben. Tovább rontotta esélyeinket, hogy Kőrösi Fruzsina, és Lőrik Kitti különböző okok miatt nem állhatott együttese rendelkezésére. A kezdés minden nehézség ellenére pompásra sikerült. Az egri főiskolások nagyszerűen tartották magukat, sőt a játékrész derekán 4 gólos előnyben voltak. Ekkor más sebességi fokozatba kapcsolt a Nyíregyháza, és fokozatosan elkezdték hátrányukat csökkenteni. 1 perccel a szünet előtt még 15-14 volt ide, a félidőben viszont már 16-15-öt mutatott az eredményjelző a hazaiak javára. Elszúrtuk tehát a végét. Fordulás után számunkra kegyetlen taktikát választott a szabolcsi gárda. A meglepett EKF-et lerohanták, és ezzel nem tudtak mit kezdeni Hegedűs Tibor lányai. A teljesen tanácstalanná váló vendégek gondjait tetézte, hogy az addig 6 gólt szerző Németh Judit összeszedte harmadik 2 perces büntetését, így a hátralévő negyedórát a lelátóról szemlélte végig az Eger vezére. Hiányát természetesen megérezték a mieink. A vége sajnos kiütés lett. A második félidőre teljesen feljavult nyíregyháziak megérdemelten tartották otthon a pontokat.