Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Labdarúgás - 3-1-es tárkányi győzelem
2012-08-18 19:50:15
Az NB III. Mátra-csoport nyitónérkőzésén a Felsőtárkány FC 3-1-re nyert az Egri FC II. ellen. A hazaiak a 3. percben Fekete Viktor szabadrúgásával szereztek vezetést. Az egri válaszlépésre 2 percet kellett várni. Kihagyott a tárkányi védelem és a macedón védő Jasmin Mecsinovics közelről egyenlített. A 31. percben Besenyei Ferencet buktatták a 16-oson belül. A 2-1. A 2. félidőben több kihagyott helyzetet követően a 72. percben Fekete Viktor remekbeszabott lövéssel a 16-os sarkáról a rövid sarokba lőtt. A 3-1-es hazai siker mindenképpen megérdemelt.

NB III. Mátra-csoport, 1.- forduló

Felsőtárkány FC - Egfri FC II.
3-1 (2-1)
Felsőtárkány, 250 néző. V.: Szalai.
FELSŐTÁRKÁNY: Bákonyi - Sebők, Vágó, Bíró P., Szűcs - Kovács Sz., Nagy P., Fekete V., Ragó (Baji) - Besenyei F., Felföldi (Klavács). Edző: Vígh Ferenc.

EGRI FC: Gyárfás - Szaszkó, Molnár, Mecsinovics, Szabó R., (Mikó) - Szőlősi, Zsiros, Zvara, Kasza (Ruszó) , Szabó G. (Kiskartali) Horváth Z. Edző: Nagy Endre.

Gólszerzők: Fekete V. (3.), Mecsinovics (5.), Besenyei F. (31.), Fekete V. (72.)

Mestermérleg

Vígh Ferenc:
- A játékunk akadozott, nem ezt vártam a csapattól. Kicsit fásultak voltunk, de örülök a győzelemnek. Azt tudtuk, hogy az Eger foggal-körömmel védekezik, ezt gyorsan sikerült feltörni. Sajnos nagy védelmi hibából egyenlítettek a vendégek, de ezután is sikerült vezetést szerezni. Elsőre nem volt annyira rossz, de bízom benne tudunk sokkal jobban játszani. Egyénileg Feket Viktor, Besenyei Ferenc játékát emelném ki.

Nagy Endre: - Megilletődötten kezdtünk, rutintalanok vagyunk. Két szabadrúgásból és egy büntetőből kaptunk gólokat. Szerintem jobb teljesítményre képes a csapat, dolgozunk tovább remélem jobbak leszünk.