FTC: svéd ellenfél

Sorsoltak a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A Ferencváros ellenfele a svéd bajnok Djurgarden lesz A továbbjutás egy meccsen dől el, amelyet zárt kapulk mögött rendezik a Groupama Arénában Bővebben itt...

Kézilabda - A második félidőért jár a dicséret - A Vác jutott tovább
2012-01-25 22:47:43
Nem történt meglepetés a Vác NKSE jutott a női Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, miután 19-6-os félidő után 38-20-ra nyert Egerben az Eszterházy KFSC-GloboSyS ellenében. Megteltek a Kemény Ferenc Sportcsarnok lelátói, a vendégeket is lelkes szurkolók kísérték el. Jó hangulatú összecsapáson a mérkőzés elején kiütközött az osztálykülönbség, az NB I. élcsapata rutinosan érvényesítette a fölényét, a megilletődötten kezdő egriek ellen. Szünet után sokat javult a hazaiak teljesítménye, sikerült szép gólokkal örvendeztetni az egri szurkolókat. A Tápai Szabinával, Uhrakovával, Klivinyivel felálló vendégek továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Női Magyar Kupa, nyolcaddöntő
Eszterházy KFSC-GloboSyS – Váci NKSE
20-38 (6-19)

Eger dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V.: Ács, Báder.
Gólszerzők: Pados 9 (2), Barczi 6, Bak 2, Balázs, Benedek, Őri 1-1.
ill. Klivinyi 8 (2), Szegedi 7, Barján 5, Tápai 5(3), Petrovics 3, Ivanics, Baross, Ertl 2-2, Fülöp. Gyetván 1-1

Kiállítások: 6, ill, 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill., 5-5.Ld: Pados 9, Barczi 6 ill. Klivinyi 8, Szegedi 7.

Hegedüs Tibor az egriek edzője:
- Nagyon megilletődötten kezdtünk. Nem mindennapi élmény egy ilyen erős csapatot fogadni. Ez nyomta a lányokat és az első féldőben ez rányomta a bélyegét a teljesítményükre. Sok volt a felesleges idegeskedés, nem találták a helyüket. Más volt a sebesség. Szünetben átbeszéltük a dolgokat és a második félidő már pofásra sikeredett. Felszabadultabban kéziztünk, megtalálták a lányok azokat a lövőfolyosókat, amelyből gólokat tudtunk lőni. Összeségébedn helytálltunk. Sajnos 3 meghatározó játékosunkat sérülések miatt nélkülöznünk kellett. Küzdöttünk és úgy érzem egy szimpatikus csapat benyomását keltettük. Ezzel elégedett vagyok, a szakmai tanulságokat levonjuk. Örülök, hogy a mérkőzés végén megtapsolták a lányokat.

A mérkőzés legjobbjait Nánási Sándor a Globosys Kft igazgatója díjazta. Hazai oldalról Barczi Annamária a vendégeknél Klivinyi Kinga kapott jutalmat.,

Barczi Annamária így értékelt: - Ahhoz képest, hogy az osztálykülönbség meglátszott az eredményen szerintem a csapat mindent megtett. Megszeppentünkaz elején, de második félidőre összeszedtük magunkat. Megtapasztaltuk, hogy gyorsabbak, rutinosabbak és többet edzenek mint mi. A tavaszi bajnokságban szeretnénk előrelépni, sajnos a sérülések közbeszóltak. Nagyon köszönjük a közönségünknek a buzdítást és reméljük a bajnoki meccseinkre is sokan kilátogatnak.