Különgép Szófiába

Budapestről és Debrecenből is különgéppel repülhetnek a szurkolók márciusban a magyar válogatott Európa-bajnoki pótselejtezőjére Szófiába. A Wizz Air légitársaság tájékoztatása szerint a járatok március 26-án 10 órakor indulnak mindkét reptérről.

Vízilabda - EINDHOVEN-2012: Macedónia is fejet hajtott
2012-01-19 15:46:55
Folytatta kiváló szereplését a magyar férfi vízilabda válogatott az Eindhovenben zajló Európa-bajnokságon. Az olimpiai címvédő Kemény-legények a regnáló világbajnok olaszok, és a házigazda hollandok legyőzését követően csütörtök délidőben 14-9 arányban múlták felül Macedóniát. A csoport negyedik helyére taksált volt jugoszláv utódállam pólósai csak időnként tudták megnehezíteni a mieink dolgát. A ZF-Eger játékosai közül Szécsi végig a kapunkban volt. Hosnyánszky és Biros jó teljesítményt nyújtott, háromszoros olimpiai bajnok kapitányunk kétszer is eredményes volt. A magyar válogatottnak még két mérkőzése lesz a csoportban. Szombaton Görögország, hétfőn pedig Törökország lesz ellenfelünk.

Magyarország - Macedónia 14–9 (4–2, 4–4, 2–1, 4–2)
A magyar góldobók:
Madaras, Varga Dénes 3-3, Steinmetz Á., Kásás, Biros 2-2, Szivós, Hárai 1-1.

Az elején úgy tűnt, ez a mérkőzés is sima lesz, a 4. percben már 3–0-ra vezetett a magyar válogatott, utána két macedón góllal gyorsan ismét szorossá vált a meccs. A szünet előtt egy mintaszerűen végigvitt kontra révén 4–2-re alakítottuk az állást. A hátsó alakzat azonban nem tűnt annyira frissnek, amit ki is használtak a macedónok, és folyamatosan tartani tudták a 2-3 gólos különbséget. A 12. percben Varga Dénes lőtt élményszámba menő gólt, 7–4-re alakítva a meccset. Támadásban ezúttal sem akadt különösebb problémánk, de az emberhátrányos védekezés nem annyira működött, ez is közrejátszott benne, hogy a félidőben „csak” 8–6-ra vezettünk. A folytatásban inkább a kimaradt helyzetek és a hibák domináltak, a harmadik játékrész közepéig kellett várni az újabb találatra, amelyet Steinmetz Ádám birkózott ki magának. Ezután újabb hátrányos gólt kaptunk, de elöl Hárai is meglőtte a maga találatát. A záró játékrészt ugyan macedón gól vezette fel, de utána sorozatban négy magyar találat következett, amivel gyakorlatilag el is dőlt a meccs. Egy kiállítás csöppnyit megint segített a macedónokon, de csak némi eredménykozmetikázásra volt jó a kilencedik találatuk, amely a lényegen – a végül is biztos magyar győzelem tényén – mit sem változtatott (14–9).

A csapat legközelebb szombaton, 19 órától a görög válogatott ellen száll vízbe.