Hirek-tudósítások

Párizsi olimpiát ért a magyar csoportelsőség
KÉZILABDA - Nagyon könnyedén, 37–28-ra győzött Japán ellen, ezzel megnyerte a debreceni selejtezőcsoportot és kijutott a párizsi olimpiára a magyar női kézilabda-válogatott. Óriási erőt meríthetett a svédek elleni győzelemből a magyar női kézilabda-válogatott, Golovin Vlagyimir vezetésével talán még sosem játszott olyan éretten és kiegyensúlyozottan a csapat egy papíron erősebb ellenféllel szemben. Ezzel a lendülettel pályára lépve egy pillanatig sem volt kérdéses a magyarok sikere. Nagyon érett játékkal, megérdemelten győzte le Japánt 37–28-ra, így harmadik mérkőzését is megnyerte, és hibátlan mérleggel zárta az élen a csoportját, megváltva párizsi repülőjegyét. 20 év után lesz újra két csapatunk az olimpián! Bővebben itt...
2024-04-14 21:03:18
Fájó vereség az újpesti fiataloktól
LABDARÚGÁS - Déli kánikula, jó első félidő, három kapott gól szünet után, majd egri szépítés. Az Eger SE NB III-as csapata 3-1 (0-0) vereséget szenvedett az Újpest II. csapatától. A 24. forduló mérkőzésén esély kínálkozott a pontszerzésre, de a helyzetkihasználás ezúttal sem volt dicséretes. Mezőnyben jól játszottak az egriek, de a fordulás után gyorsan bekapott gól megtörte a lendületet. Az egyenlítés helyett újabb újpesti találat érkezett. Az Újpest II. a győzelmével megelőzte az Eger SE együttesét. Lázok János edző szerint a játék képe alapján ezt a meccset három-négy góllal kellett volna az Egernek megnyerni. - Egyszerűen nem érdemlünk addig ilyen eredményeket, amíg az elöl lévő játékosaink ennyire súlytalanok támadásban. Próbálunk ezen majd változtatni az edzésmódszereinkkel - bosszankodott az egriek edzője.
2024-04-14 20:23:31
Az európai karate család nagy ünnepe Debrecenben
SHOTOKAN KARATE - Debrecen kiváló házigazdája volt a XIII. SKDUN shotokan karate Európa bajnokságnak. A Hódos Imre Sport és Rendezvénycsarnokban 20 nemzet 1020 versenyzője lépett tatamira. Összesen 3000 nevezést regisztráltak a különböző kategóriákban. A karate család nagy ünnepe volt ez a hétvége. Shihan Juhasz Ferenc az SKDUN Európai Szövetség elnöke elégedetten értékelte a magyarok, ezen belül az Egri Városi Sportiskola sportolóinak eredményeit. A versenyen díszvendégként megjelent és szólt a résztvevők hoz a megnyitó alkalmával Szabó Gabriella olimpiai bajnok atléta, Románia korábbi sportminiszterré, Kósa Lajos országgyűlési képviselő, Dr. Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke. A kontinensviadal megrendezésében az SKDUN Európai Szövetséget a DEAC shotokan karate szakosztályaként működő Bushido Karate Sportegyesület segítette Őri Krisztián elnök vezérletével. Debrecen városa maximális módon támogatta az eseményt.Bővebben itt...
2024-04-14 19:36:36
Nem tudtuk megfékezni a Vitézeket
KÉZILABDA – Vereséggel folytatta szereplését a női kézilabda NB I/B-ben az Eszterházy SC csapata, amely az NB I-be való feljutásért küzdő Esztergomi Vitézek otthonában maradt alul 37-25-re. Az Elek Gábor edző által irányított hazaiak győzelmi kényszerben kézilabdáztak. Nem fért bele botlás a részükről, hiszen a jelentős fölénnyel vezető Szombathely mögött a második legjobb pozíciót birtokolják, mindössze két ponttal előzik meg a harmadik - már nem feljutást érő - helyezettet az Érdet. Ezt a lépéselőnyt csak a mieink felülmúlásával tarthatták meg Szucsánszki Zitáék, akik végül nem is hibáztak. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy egyetemistáink nem képviseltek olyan minőséget, ami elegendő lett volna ahhoz, hogy megakadályozzák az esztergomi törekvéseket. A meccs kevés szakaszában tudták csak megnehezíteni az ellenfél dolgát, így vereség törvényszerű volt.
Részletek itt...
2024-04-13 18:42:03
A középszakasz után a tizenegyedik helyen áll férfi csapatunk
VÍZILABDA – A középszakasz utolsó mérkőzésén 18-10-es győzelmet aratott a DIGI-Eger férfi vízilabda csapata a KSI felett. A Bárány-uszodában gyönyörű kora nyári időben lejátszott találkozón a sereghajtó fővárosi fiatalok nem állították megoldhatatlan feladat elé Biros Péter együttesét. Az első negyed kiegyenlített küzdelme után beindult az egriek gépezete, szünetre már öt góllal meglépett riválisától csapatunk. A folytatásban adok-kapok gólpárbaj alakult ki, nem unatkoztak a nézők, igen sokszor rezdült a háló mindkét oldalon, a felek közötti tekintélyes különbség megmaradt. A hajrára összeszedte védekezését az Eger, és nyolc találatra hizlalta a differenciát. A középszakaszt az alsóház harmadik helyén, összességében a tizenegyedik pozícióban zárták fiaink.
2024-04-13 18:21:36
Gyakorlatilag már négy között a DIGI-Eger
VÍZILABDA – A legjobb négy közé jutásért vívott küzdelemben fontos küldetést teljesített a DIGI-Eger női vízilabda csapata, amely az OB I. 17. fordulójában legyőzte a Valdor Szentest. A címvédő egri lányok nem aprózták el, kiütéses sikerrel örvendeztették meg a Bárány Uszodába kilátogató szurkolóikat. A 23-7-es végeredményt hozó találkozó csak az első felvonásban hozott szorosabb küzdelmet. Egy alkalommal vezetett is a korábbi kiváló egri center Matajsz Márk edző által irányított vendég együttes, ám a meccs további szakaszaiban egyoldalú erődemonstráció zajlott a medencében. A magabiztos győzelemmel gyakorlatilag a legjobb négy között tudhatja magát a DIGI-Eger, s ha a hátralévő játéknapon nem történik semmi váratlan dolog, akkor matematikailag is elődöntőssé válik.